Sobota, 20 srpna, 2022
bydlení

Za cestovní pojištění zaplatíme jednou tolik jako loni

- Komerční sdělení -aktuality

Slováci zaplatí za cestovní pojištění minimálně jednou tolik jako loni. „Pokud chce mít klient pokryté storno pojištění v případě zrušení dovolené z důvodu nemoci na koronavirus, dodržení nařízené izolace, nebo chce mít pokryté možné léčebné náklady, hospitalizaci, či prodloužení pobytu z titulu karantény, tak musí počítat s minimálně 100 procentním navýšením ceny pojistného , „říká Ladislav Hruška, manažer a vedoucí expertní skupiny – neživot poradenské společnosti Sophistic Pro finance. „Vzhledem k aktuální situaci s epidemií a vznik nových mutací je proto otázkou, zda půjde o konečné navýšení ceny nebo ne,“ doplňuje Alojz Kozoň, oblastní ředitel a akcionář Sophistic Pro finance.

Faktem je, že dnes už jen málokdo vycestuje do zahraničí bez cestovního krytí. Aktuálně je však více než jindy třeba dávat si pozor na výběr pojišťovny. Ne všechny totiž poskytují krytí koronavirus. „Je proto dobré, že jsou v tomto směru klienti obezřetnější. V minulosti je většinou zajímala jen cena a možná připojištění zavazadel, v současnosti to už jen o zaplacené částce za pojistné není. Lidí zajímá obsah a zejména to, zda mají v pojištění zahrnuty (a za jakých podmínek) i možné komplikace spojené s COVID-19, „objasňuje Alojz Kozoň.

Zajímat se o obsah pojistného by měli všichni ti, kteří plánují dovolenou v zahraničí. Jelikož rozdíl v jednotlivých nabídkách je značný, je vhodné požádat o radu odborníka. „Pro laika není jednoduché vyznat se v pojistných podmínkách produktech jednotlivých pojištění,“ říká Pavel Hreus, specialista a člen expertní skupiny – neživot v Sophistic Pro finance s tím, že ačkoliv si za kvalitnější pojištění připlatíte, rozdíl v plnění může být řádově i několik tisíc eur navíc.

Koronakríza rozdělila svět na bezpečné a nebezpečné země z hlediska šíření pandemie. A to způsobilo obrovskou změnu iv cestovním pojištění. „V případě, že klient cestuje do rizikové země, většina pojišťoven mu krýt komplikace v souvislosti s pandemií nebude. Několik institucí však podmínky i zde upravilo a nabízí nové speciální připojištění pro rizikové země. Při jejich výběru by se měl klient obrátit na odborníka, který se umí zorientovat v pojistných podmínkách, důkladně zanalyzuje situaci a klientovi navrhne nejlepší řešení, „reaguje Ladislav Hruška.

Výběr cestovního pojištění a zdravotní stav byste rozhodně neměli nechávat náhodě. Podle Radoslava Valka, generálního ředitele a většinového akcionáře Sophistic Pro finance, bylo zaznamenáno mnoho případů, kdy špatně nastavené nebo dokonce žádné cestovní pojištění způsobilo rodinám velké finanční výdaje na proplácení léčby. „Vzhledem k aktuální situaci klientům doporučujeme, aby si dávali pozor nejen na případnou výluku COVID-19 z pojistného, ​​ale aby si pojistili i možnost storna zájezdu. To jim totiž zachrání peníze pokud nebudou moci vycestovat kvůli onemocnění či karanténě. „

Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek